Με αφορμή την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Εκφοβισμού (6 Μαρτίου) και δεδομένου οτι ο μαθητικός διαγωνισμός ολοκληρώθηκε, θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε όλους για την μεγάλη συμμετοχή και το ένθερμο ενδιαφέρον σας.

Σας ενημερώνουμε οτι θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση βράβευσης των μαθητικών έργων Α΄θμιας και Β΄θμιας Εκπαίδευσης. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 6 Μαρτίου 2024 και με ώρα προσέλευσης για τα σχολεία της Α’Βάθμιας μέχρι και 9.30 πμ και ώρα αναχώρησης στις 11.00.

Στην εκδήλωση θα συμμετέχουν όλοι οι διαγωνιζόμενοι και διαγωνιζόμενες με τους υπεύθυνους/ες εκπαιδευτικούς. Είναι επίσης ανοικτή για το κοινό και τους γονείς.

Στη διάρκεια της εκδήλωσης θα παρουσιαστούν όλα τα έργα όλων των διαγωνιζομένων μαθητών/τριών και θα πραγματοποιηθεί η βράβευση τους.
Λόγω σχετικών αποφάσεων για την αποφυγή αλλεργιών των μαθητών/τριών την ημέρα εκείνη δεν θα προσφέρεται κέρασμα στα παιδιά. Θα υπάρχει πρόβλεψη για ατομικό μπουκάλι νερού.

Το σχολείο μας συμμετέχει στο διαγωνισμό. Οι τρίτες τάξεις (Γ1 & Γ2) παρέδωσαν τις εργασίες των μαθητών.